Simulátor jako tréninkový nástroj

Závodní simulátor jako příprava na skutečné závody

Jak dobrou přípravou na závodní okruh může být simulátor? Na tuto otázku nám může dát odpověď letošní premiérová ostrá sezóna mladého talentovaného jezdce Václava Nimče.
Nimc 05
Nimc 04

Vašek letos vstoupil jako nováček bez předchozích zkušeností do Renault Twingo CUPu v týmu Křenek Motorsport a hned ukázal, že rozhodně nebude závodníkem do počtu. V premiérovém závodě na Hungaroringu skončil v TOP10, v druhém závodě na Red Bull Ringu už z toho bylo 2. místo mezi Juniory a při třetím závodě už byl 3. absolutně. V Brně, kde se s cupovým Renault Twingo nejede, zkusil vůz vyšší specifikace – Renault Clio 4.generace a hned z toho bylo neuvěřitelné první místo.

23 NIMC Vaclav (cze), VW Golf TCR team Steibel Motorsport, action during the 2017 ETCC European Touring Car Championship race at Most, Czech Republic from october 6 To 8 - Photo Jean Michel Le Meur / DPPI

Je to náhoda? Nebo dar od boha? Odpověď je mnohem prozaičtější, kombinace talentu po jeho otci-Václavu Nimčovi starším, který v minulosti startoval v závodech FIA CEZ a v ADAC SuperTourenWagen Meisterschaft  a obrovská píle při stovkách hodin tréninku na profesionálním simulátoru, který má Vašek doma od roku konce roku 2014 a na kterém pěstuje svůj talent, učí se tratě a piluje techniku. Nyní se naše zraky upírají na finále sezóny, kde Vašek usedne do VW Golf TCR.

PROFESSIONAL fa

Jsme hrdí, že jsme poskytli efektivní tréninkový nástroj a díky tomu se mohli podílet na úspěchu vycházející star a naděje českého okruhového závodění.